Jak zrobić fajny flashowy wykres?

Bez kategorii, Przydatne programy Zostaw komentarz

Czasami pisząc pewne aplikacje są przedstawiane dane tabelaryczne. Np. roczne obroty. W takich danych są 2 kolumny: rok i obrót. Jednak dane tabelaryczne nie są tak czytelne, jak wykres. Można pokusić się o napisanie w PHP jakiejś funkcji generującej wykres jako plik graficzny (ot zrobienie prostego wykresu słupkowego chyba nie jest jakieś skomplikowane), ale znalazłem fajnego flashowego gotowca. Poniżej jest zrzut ekranu przykładowego wykresu:

Od razu widać, jaką tendencję mają obroty i wykres jest dużo czytelniejszy od tabelki. Owy wykres został napisany w flashu i pobiera on dane z dwóch plików xml, w jednym są dane konfiguracyjne (owa aplikacja to prawdziwy kombajn i można bardzo dużo rzeczy ustawiać) a drugi plik xml (lub csv) zawiera dane do wykresu. Do dyspozycji mamy wiele różnych rodzajów wykresów (np. kołowe, kolumnowe)

Aplikacja  jest darmowa, i można ją pobrać ze strony amcharts.com jedyną wadą jest link do strony producenta. Jednak wykupując pełną wersję pozbywamy się linka reklamowego.

Tagi:

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zasadami:

  1. Jeśli zamiast imienia (lub pseudonimu) wpiszesz jakiś mało logiczny ciąg znaków np. asdfg, to taki komentarz zostanie usunięty.
  2. Jeśli się za kogoś podszywasz, to taki komentarz zostanie usunęty
  3. Jeśli zamiast imienia (pseudonimu) wpiszesz jakieś słowo kluczowe (np. tani hosting), to taki komentarz zostanie usunięty
  4. Jeśli Twoim jedynym celem jest zareklamowanie się, to taki komentarz zostanie niezwłocznie usunięty
  5. Komentarze nie związane z tematem notki są kasowane.
  6. Komentarze, które zawierają wulgarne słowa, bądź są obraźliwe (nie dotyczy konstruktywnej krytyki) są kasowane.
  7. Komentarze z mailem typu "nie.podam@coś.tam.pl" są kasowane
  8. Komentarze pisane niechlujnie (bez interpunkcji, w błędami ortograficznymi, z licznymi literówkami, pisane WIELKIMI LITERAMI) są kasowane

Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się