Jak często robisz kopie swoich plików?

Bezpieczeństwo Zostaw komentarz

Jeśli bym teraz Tobie zadał pytanie: „czy w przypadku awarii laptopa stracił(a)byś bezpowrotnie jakieś ważne pliki”, to jaka by była Twoja odpowiedź? Tylko szczerze! Pewnie większość osób by uświadomiła sobie, że posiada pewne ważne rzeczy (np. własne artykuły w wersji roboczej, zdjęcia, praca magisterska, własna biblioteka ciekawych fragmentów kodu itp.) tylko na dysku swojego komputera, który w każdej chwili może ulec uszkodzeniu (lub kradzieży).

Jeśli należysz do nielicznych osób, które robią kopie bezpieczeństwa, to jak często to robisz? Przykładowo ja przez pewien czas co sobotę regularnie archiwizowałem swoje pliki. Jednak wystarczyła jedna sobota, gdy powiedziałem „dzisiaj mi się nie chce” i później przez pół roku ani razu nie wykonałem kopii jakże cennych danych.

Ponieważ jestem leniwy, to znalazłem pewien program, który automatycznie robi kopię plików i wrzuca je na serwer. Niestety, ale program został porzucony przez twórców. Jednak znalazłem inne ciekawe rozwiązanie. Otóż natrafiłem na darmowy program Copy (klon Dropboxa), który można tak skonfigurować, aby backupował nasze pliki. Jego zaletą jest fakt, że dostajemy aż 20 GB miejsca zupełnie za darmo!

Program jak również opis jego konfiguracji opisałem na osobnej stronie: Backup on-line za darmo.

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zasadami:

  1. Jeśli zamiast imienia (lub pseudonimu) wpiszesz jakiś mało logiczny ciąg znaków np. asdfg, to taki komentarz zostanie usunięty.
  2. Jeśli się za kogoś podszywasz, to taki komentarz zostanie usunęty
  3. Jeśli zamiast imienia (pseudonimu) wpiszesz jakieś słowo kluczowe (np. tani hosting), to taki komentarz zostanie usunięty
  4. Jeśli Twoim jedynym celem jest zareklamowanie się, to taki komentarz zostanie niezwłocznie usunięty
  5. Komentarze nie związane z tematem notki są kasowane.
  6. Komentarze, które zawierają wulgarne słowa, bądź są obraźliwe (nie dotyczy konstruktywnej krytyki) są kasowane.
  7. Komentarze z mailem typu "nie.podam@coś.tam.pl" są kasowane
  8. Komentarze pisane niechlujnie (bez interpunkcji, w błędami ortograficznymi, z licznymi literówkami, pisane WIELKIMI LITERAMI) są kasowane

Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się