Jakiś czas temu na blogu poczyniłem notkę: Kodowanie adresów e-mail, w której napisałem, że warto jest „kodować” adresy e-mail na swojej stronie WWW, gdyż spammerzy mają specjalne programy, które przeczesują internet w poszukiwaniu adresów e-mail, na które następnie wysyłają „reklamy viagry”. We wpisie udostępniłem prosty programik do kodowania adresów e-mail (adres poprawnie się wyświetla w przeglądarce internetowej, ale dla programów wyławiających adresy e-mail ze stron internetowych jest nieczytelny).

Następnie poczyniłem notkę Kodowanie adresów e-mail – skrypt w PHP, w której zamieściłem prostą funkcję kodującą adresy e-mail (jest to dobre rozwiązanie, jeśli prowadzisz np. serwis ogłoszeniowy i pobierasz z bazy danych e-mail ogłoszeniodawcy, gdyż możesz „w locie” zakodować jego adres e-mail).

Pisząc notkę Jak wygenerować sobie dowolną ilość adresów e-mail? potrzebowałem w tekście zamieścić kilka razy swój adres e-mail. Mogłem dać wstawki JavaScriptowe wygenerowane przez mój program, który zamieściłem w notce: Kodowanie adresów e-mail, albo „na chama” wyedytować wordpressa, aby w tle kodował adresy e-mail (wrzucając w core wordpressa funkcję do kodowania w PHP adresy e-mail, która była zamieszczona we wpisie Kodowanie adresów e-mail – skrypt w PHP).

Jednak zrobiłem coś innego. Napisałem prostą wtyczkę pod WordPressa, która przechwytuje wpis (notkę), szuka w niej adresów e-mail i je koduje. Dzięki temu możesz wygodnie w notce zamieścić swój adres e-mail, nie martwiąc się o to, że spammerskie programy wyłowią Twój e-mail, gdyż wtyczka przed „wyświetleniem” notki zakoduje występujące w niej adresy e-mail. Dodatkowa zaleta tego rozwiązania jest taka, że nie trzeba modyfikować oryginalnych plików wordpressa!! Tylko kopiujesz pliki do odpowiedniego katalogu, aktywujesz wtyczkę i zapominasz o problemie!!

Pobierz moją darmową wtyczkę!

UWAGA: nowa wersja 1.1!!

Jesteś ciekawy, jak działa wtyczka?? Zaglądnij do źródła strony i sprawdź, jak wygląda mój adres e-mail: