Jak zrobić przekierowanie na inną stronę?

PHP - Tips & Tricks Zostaw komentarz

Czasami zachodzi potrzeba przekierowania internauty na inną stronę. Np. piszesz prosty skrypt logowania i „formularz wysyła dane” do pliku login.php. W przypadku wpisania błędnego loginu/hasła plik login.php jeszcze raz wyświetla formularz logowania z stosownym komunikatem. Natomiast w przypadku podania prawidłowej pary login/hasło chcesz, aby użytkownik został przekierowany np. do pliku panel.php (oczywiście musisz zadbać o to, że jeśli sesja nie została poprawnie utworzona to plik panel.php się buntuje i przekierowywuje
użytkownika do formularza logowania, albo wyświetla komunikat błędu). Poniżej przedstawiam prosty sposób, na przekierowanie użytkownika na inną stronę (UWAGA: wcześniej nie może nic zostać wyświetlone na ekranie podobnie jak to ma miejsce z tworzeniem sesji czy też zapisywaniem ciasteczek)

header("Location: panel.php\n\n");

Zamiast panel.php należy podać nazwę innego pliku, na który chcemy przekierować internautę (można podać też pełną formę adresu łącznie z http:// np. http://www.onet.pl). Nie zapomnij o tym, że na końcu funkcji header powinny się znaleźć znaki przejścia do nowej linii (\n)

Tagi: , , ,

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zasadami:

 1. Jeśli zamiast imienia (lub pseudonimu) wpiszesz jakiś mało logiczny ciąg znaków np. asdfg, to taki komentarz zostanie usunięty.
 2. Jeśli się za kogoś podszywasz, to taki komentarz zostanie usunęty
 3. Jeśli zamiast imienia (pseudonimu) wpiszesz jakieś słowo kluczowe (np. tani hosting), to taki komentarz zostanie usunięty
 4. Jeśli Twoim jedynym celem jest zareklamowanie się, to taki komentarz zostanie niezwłocznie usunięty
 5. Komentarze nie związane z tematem notki są kasowane.
 6. Komentarze, które zawierają wulgarne słowa, bądź są obraźliwe (nie dotyczy konstruktywnej krytyki) są kasowane.
 7. Komentarze z mailem typu "nie.podam@coś.tam.pl" są kasowane
 8. Komentarze pisane niechlujnie (bez interpunkcji, w błędami ortograficznymi, z licznymi literówkami, pisane WIELKIMI LITERAMI) są kasowane

4 komentarze do “Jak zrobić przekierowanie na inną stronę?”

 1. defender Says:

  Jak zrobić przekierowanie w e mailu za pomocą obrazka?

 2. Damian Daszkiewicz Says:

  @defender – nie rozumiem Twojego pytania. Możesz nieco dokładniej sprecyzować problem?

 3. Jarek Says:

  Witam,
  Zdążylem już przejrzeć kilka, a może kilkanaście informacji na temat przekierowania strony i jakoś niewiele mi to dalo.
  Otóż adres mojej poprzedniej strony by taki: www,jarekciesielski.wordpress.com, a teraz blog przenioslem na wlasny serwer i adres strony wygląda tak: http://www.jarekciesielski.pl. i chodzi mi o to, aby caly ruch przerzucić ze „starej” strony na tę „nową”.
  Oczywiście gdzieś znalazlem informację, że w sekcji HEAD należy wpisać pewien kod. No tak, ale gdzie na moim blogu wordpress.com jest taka sekcja?
  Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam:
  Jarek C.

 4. Damian Daszkiewicz Says:

  @Jarek – kodu PHP na wordpress.com nie dodasz. Nie mam konta na wordpress.com, ale jeśli umożliwia on edytowanie wyglądu szablonu (kod HTML) to wtedy można w znaczniku HEAD dodać taki znacznik:
  <meta http-equiv=”refresh” content=”0; url=http://www.jarekciesielski.pl”>

Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się