Jak wygenerować sobie dowolną ilość adresów e-mail?

Tips & Tricks Zostaw komentarz

Czasami istnieje potrzeba posiadania kilkunastu różnych adresów e-mail. Przykładowo: piszesz jakiś skrypt rejestracyjny i użytkownik, aby móc się zarejestrować musi podać login, hasło i e-mail. Po rejestracji na skrzynkę e-mail przychodzi wiadomość z podziękowaniem za rejestrację i np. wskazówkami dotyczącymi korzystania z serwisu. Załóżmy, że w e-mailu jest jakiś błąd (np. nieprawidłowe kodowanie znaków). Poprawiasz błąd i… ponownie się rejestrujesz, aby sprawdzić, czy e-mail jest już wszystko w porządku.

Załóżmy, że tym razem odkrywasz inny błąd (albo poprzednia poprawka spowodowała inny błąd). Niekiedy usunięcie wszystkich usterek wymaga kilkunastu testów. I tu jest problem, bo za każdym razem trzeba podawać inny adres e-mail (no chyba, że zablokujesz sprawdzanie unikalności e-maili, ale po przeprowadzeniu wszystkich testów trzeba będzie pamiętać o przywróceniu tej funkcji).

Ja posiadam kilka adresów e-mail, ale ostatnio spotkałem się z takim problemem, że „brakło” mi adresów e-mail 😉 Po prostu ciągle coś nie działało (a to kilka razy coś poprawiałem, zanim „naprawiłem” ogonki, potem chciałem w e-mailu dodać dodatkowe dane, które były generowane dynamicznie i po każdej zmianie musiałem wszystko dokładnie sprawdzić).

Wybawcą okazał się… serwis gmail 🙂 Mam takie konto mailowe (używane w sumie tylko do usług „googlowych”): Gmail nie rozróżnia „kropek”. Tzn. nie ważne czy wyślę wiadomość na adres:  czy  czy , to e-mail i tak do mnie dojdzie. Jak widzisz posiadając jedno konto pocztowe na gmailu tak naprawdę posiadamy dodatkowo wiele „różnych” aliasów 🙂

Posiadając własną domenę internetową jest jeszcze ciekawiej. Otóż można sobie ustawić funkcję catch-all, która powoduje, że cokolwiek nie wpiszemy przed „małpą”, to e-mail i tak do nas dojdzie. Przykładowo: posiadam domenę damiandaszkiewicz.pl. I mogę ustawić, że co bym nie wpisał przed @damiandaszkiewicz.pl (np. , ) to i tak wiadomość dojdzie na moją główną skrzynkę., Jednak domyślnie nie aktywuję tej opcji, gdyż wiele spambotów próbuje wysyłać e-maile na adresy itp.

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zasadami:

 1. Jeśli zamiast imienia (lub pseudonimu) wpiszesz jakiś mało logiczny ciąg znaków np. asdfg, to taki komentarz zostanie usunięty.
 2. Jeśli się za kogoś podszywasz, to taki komentarz zostanie usunęty
 3. Jeśli zamiast imienia (pseudonimu) wpiszesz jakieś słowo kluczowe (np. tani hosting), to taki komentarz zostanie usunięty
 4. Jeśli Twoim jedynym celem jest zareklamowanie się, to taki komentarz zostanie niezwłocznie usunięty
 5. Komentarze nie związane z tematem notki są kasowane.
 6. Komentarze, które zawierają wulgarne słowa, bądź są obraźliwe (nie dotyczy konstruktywnej krytyki) są kasowane.
 7. Komentarze z mailem typu "nie.podam@coś.tam.pl" są kasowane
 8. Komentarze pisane niechlujnie (bez interpunkcji, w błędami ortograficznymi, z licznymi literówkami, pisane WIELKIMI LITERAMI) są kasowane

3 komentarze do “Jak wygenerować sobie dowolną ilość adresów e-mail?”

 1. 3rdeye Says:

  Opis ciekawy, ale powód (testowanie rejestracji) bez sensu,
  przecież jak testujesz coś takiego to na swoim serwisie, a wtedy można usuwać stworzone rekordy z bazy danych.
  no chyba że coś źle zrozumiałem 🙂

 2. Damian Daszkiewicz Says:

  @3rdeye – w matematyce czy informatyce często jest tak, że dany problem można rozwiązać na kilka różnych sposobów. Które rozwiązanie wybiorę zależy od wielu czynników (np. pracochłonność, stopień trudności, czy jakieś własne preferencje).

  Owszem, można kasować rekordy z bazy danych, ale czasem szybciej jest zamiast zalogować się do phpmyadmina i wywalić rekord jest w formularzu rejestracyjnym wpisać „ciut” inny adres e-mail

 3. wbrzezin Says:

  Można jeszcze damian.daszkiewicz+dowolnytext@gmail.com chociaż + jest czasem traktowany (niepotrzebenie) jako niedozwolony znak przy walidacji formularza.

Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się