Informowanie na e-mail o nowych komentarzach

Wordpress - ciekawe wtyczki Zostaw komentarz

il lottery

Blogi mają jedną ciekawą rzecz – każdy może dodać swój komentarz do wpisu. Przykładowo gdybym tutaj opisał coś w sposób niezrozumiały, to możesz dodać swój komentarz z pytaniem dotyczącym Twojego problemu. Ja (albo inny czytelnik bloga) może w kolejnym komentarzu rozjaśnić Twój problem. Innym razem możesz dodać komentarz, gdy chcesz mnie uzupełnić (bo np. problem poruszyłem z grubsza i zapomniałem opisać jedną drobną rzecz, którą w komentarzu uzupełnisz). Jeszcze innym razem możesz dodać komentarz, aby mnie sprostować, albo polecić lepsze rozwiązanie jakiegoś problemu (np. w tym wpisie polecę pewną wtyczkę, a Ty znasz dużo lepszą o podobnych możliwościach).

Jak widać komentarze są bardzo przydatnym narzędziem. Mało tego – czasami komentarze bywają ciekawsze (bardziej wartościowe) od samego wpisu. Innym razem czytelnicy bloga wykorzystują komentarze do prowadzenia dyskusji (np. ktoś mu napisze, że ten sposób opisany tutaj nie działa, a następna osoba napisze co trzeba zrobić, aby u danej osoby to coś zadziałało).

Dlatego przydaje się możliwość otrzymywania subskrypcji komentarzy. Istnieje całkiem fajna wtyczka o nazwie

Subscribe to Comments. Wtyczka ta powoduje, że na blogu pojawia się dodatkowe pole „do zaptaszkowania” z informacją, że chce się otrzymywać informacje o nowych komentarzach z tego wpisu na e-mail. Czyli jak skomentujesz dany wpis i zaznaczysz owe pole, to otrzymasz na e-mail informację o każdym nowym komentarzu. Dzięki temu w wygodny sposób możesz śledzić dyskusję na blogu!

Co ciekawe instalacja wtyczki ogranicza się jedynie do skopiowania 1 pliku do katalogu z wtyczkami i jej aktywacji!

Tagi: , ,

Zanim dodasz komentarz, zapoznaj się z kilkoma podstawowymi zasadami:

 1. Jeśli zamiast imienia (lub pseudonimu) wpiszesz jakiś mało logiczny ciąg znaków np. asdfg, to taki komentarz zostanie usunięty.
 2. Jeśli się za kogoś podszywasz, to taki komentarz zostanie usunęty
 3. Jeśli zamiast imienia (pseudonimu) wpiszesz jakieś słowo kluczowe (np. tani hosting), to taki komentarz zostanie usunięty
 4. Jeśli Twoim jedynym celem jest zareklamowanie się, to taki komentarz zostanie niezwłocznie usunięty
 5. Komentarze nie związane z tematem notki są kasowane.
 6. Komentarze, które zawierają wulgarne słowa, bądź są obraźliwe (nie dotyczy konstruktywnej krytyki) są kasowane.
 7. Komentarze z mailem typu "nie.podam@coś.tam.pl" są kasowane
 8. Komentarze pisane niechlujnie (bez interpunkcji, w błędami ortograficznymi, z licznymi literówkami, pisane WIELKIMI LITERAMI) są kasowane

Jeden komentarz do “Informowanie na e-mail o nowych komentarzach”

 1. SLT-A77 Says:

  Ale chcę powiedzieć, że jest to bardzo pomocne, Dzięki za poświęcenie czasu do napisania tego.

Zostaw komentarz

WordPress - Hosting: Twój hosting - Skórka: N.Design Studio - Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się